Бровасептол концентрат 5г Бровафарма
29 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 50 грн
- Готово до відправки
- Код: 13113
- +380 (93) 256-88-95
- +380 (67) 433-04-37-Viber
Бровасептол концентрат 5г Бровафарма
Склад
1 г препарату містить:
сульфадиметоксину натрієва сіль — 300 мг
сульфадіазину натрієва сіль — 300 мг
триметоприм — 120 мг
Опис
Порошок світло-жовтого кольору, однорідний, зі слабким специфічним запахом, добре розчиняється у воді.
Фармакологічні властивості
Комбінований антибактеріальний препарат широкого спектра дії проти грампозитивних бактерій — Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Clostridium spp., Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp., грамнегативних бактерій — E. coli, Neisseria spp., Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Citrobacter spp., Pasteurella spp., Bordetella spp., Enterobacter spp., Yersinia enterocolitica, Chlamidya spp., Vibrio cholerae, деяких найпростіших — Pneumocystis carinii, Coccidia, Toxoplasma.
Комбінація діючих речовин у препараті створює синергічний ефект, що розширює антимікробний спектр дії препарату та зменшує ймовірність появи резистентних форм патогенної мікрофлори.
Сульфадимідин — сульфаніламід короткої бактеріостатичної дії проти Staphylococcus, Streptococcus, Klebsiella, Escherichia coli, Bacillus anthracis, Corynebacterium diphtheriae, частини роду Clostridium, Yersinia, Actinomyces spp., Nocardia spp., Toxoplasma та деяких хламідій. Швидко абсорбується з ШКТ (переважно в тонкому кишечнику), на 75-86% зв’язується з білками плазми. Добре проникає в тканини та рідини організму (в тому числі легені, ліквор), швидко виводиться з організму, період напіввиведення становить 7 годин. Елімінація здійснюється переважно нирками шляхом клубочкової фільтрації. У печінці піддається біотрансформації (ацетилюванню), ацетильовані метаболіти можуть давати осад у сечі. Розчинність метаболітів покращується при підлужуванні сечі.
Сульфадіазин — сульфаніламід середньої бактеріостатичної дії. Активніший, ніж інші сульфаніламіди, так як менше зв’язується з білками плазми (10-20%) і через це створює більш високі концентрації в крові. Краще, ніж інші сульфаніламіди, проникає через гематоенцефалічний бар’єр.
Механізм дії сульфаніламідів обумовлений конкурентним антагонізмом з пара-амінобензойною кислотою, пригніченням дигідроптероатсинтази, порушенням синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів і піримідинів. Сульфаніламіди швидко засвоюються та розподіляються по організму. Терапевтичний рівень у сироватці крові зберігається протягом 25 годин. Рівень концентрації сульфаніламідів у нирках вище за їхній рівень у плазмі крові, а концентрація у шкірі, печінці, легенях нижча, ніж у плазмі.
Триметоприм — бактеріостатичний антибіотик, інгібує бактеріальну редуктазу, яка перетворює дегідрофолієву кислоту в тетрагідрофолієву, що є необхідною сполукою для синтезу пуринів і нуклеїнових кислот.
Триметоприм швидко засвоюється та розподіляється по організму, зв’язується з білками плазми крові на 70%. Вже через 4 години після застосування у крові спостерігається його максимальна концентрація. Концентрація триметоприму в тканинах, наприклад, в легенях, печінці та нирках, вища, ніж в плазмі крові. Висока його концентрація виявляється в секреті бронхіальних залоз, передміхуровій залозі та жовчі. Період напіврозпаду в плазмі крові становить 8-10 годин. Протягом 72 годин із сечею виводиться 66,8%.
Механізм дії сульфаніламідів і триметоприму полягає у блокуванні ферментів двох послідовних етапів біосинтезу фолієвої кислоти у бактеріальній клітині. Це призводить до пригнічення росту бактерій, припинення їх розмноження та загибелі.
Сульфаніламіди та триметоприм виводяться нирками шляхом клубочкової фільтрації та канальцевої секреції. Невелика кількість метаболізується у печінці та виводиться із жовчю.
Показання
Лікування тварин та птиці за захворювань ШКТ, органів дихання та сечостатевої системи, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до діючих речовин препарату:
- телята віком до 6 тижнів — диспепсія, гастроентерит, ешерихіоз, сальмонельоз, пастерельоз;
- свині — ензоотична пневмонія, дизентерія, набрякова хвороба, бешиха, сальмонельоз, пастерельоз;
- ягнята віком до 6 тижнів — анаеробна дизентерія, септицемія, пастерельоз, сальмонельоз, еймеріоз;
- свійська птиця (кури, індики, качки, гуси) — тиф, холера, сальмонельоз, мікоплазмоз, риніт, пулороз;
- кролики — інфекційний риніт, еймеріоз, гастроентерит, колібактеріоз, пастерельоз, пневмонія.
Протипоказання
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, порушеннями функцій печінки і нирок, жуйним тваринам із функціонально розвиненими передшлунками, курям-несучкам, яйця яких вживають в їжу люди, самкам в останню третину вагітності та у період лактації.
Не застосовувати одночасно із похідними параамінобензойної кислоти.
Спосіб застосування та дози
Препарат застосовують перорально з питною водою або замінником молока у таких дозах:
- телята, ягнята віком до 6 тижнів, лошата, свині, кролики — 0,42 г (252 мг сульфаніламідів та 50,4 мг триметоприму на 10 кг маси тіла) 1 раз на день, у складних випадках — 2 рази на день;
- свійська птиця (кури, індики, качки, гуси), кролики — 1 г на 24 кг маси тіла (250 мг сульфаніламідів та 50 мг триметоприму на 10 кг маси тіла) на день.
На підприємствах з промислового вирощування птиці лікувальну добову дозу препарату (г/л води) розраховують за наступною формулою:
М = 0,042*m / V
де:
- 0,042 — доза препарату (г на 1 кг маси тіла птиці);
- m — загальна маса птиці, кг;
- V — добовий об’єм споживання птицею води, л.
Курс лікування — 4-6 діб. Залежно від інтенсивності захворювання та клінічного стану тварин ветеринарний лікар може у першу добу збільшити дозу на 30-50% і подовжити курс лікування на 2-3 дні.
При груповому методі дозу препарату розчиняють у половині добової норми води. Воду без препарату дають після випоювання лікувального розчину.
Застереження
Після останнього застосування препарату забій тварин та птиці на м’ясо дозволяється через 10 діб. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку ветеринарного лікаря.
Умови зберігання
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +8 до +25 °С.
Готовий розчин використати протягом доби, при зберіганні в холодильнику — протягом 3 діб.
Термін придатності
2 роки.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Виробник | Бровафарма |
Вага | 5 г |
Лікарська форма | Порошок |
Вид тварин | Велика рогата худоба (ВРХ) |
- Ціна: 29 ₴