Трифузол 1% 50 мл Бровафарма
Склад
1 мл розчину містить діючу речовину:
піперидин 2-[5- (фуран-2-іл)-4-феніл-1,2,4-триазол-3-ілтіо] ацетат - 10,0 мг.
Допоміжні речовини: натрій хлорид, вода для ін'єкцій.
Фармакологічні особливості
Діюча речовина - похідне триазолу. Механізм дії активно діючої субстанції полягає в активізації біохімічних процесів у клітинах тканин. Препарат сприяє зростанню показників специфічного і не специфічного імунітету, підвищення кількості Т і В лімфоцитів крові.
Діюча речовина через 24 години після останнього застосування виводитися з організму, і її не визначають у сироватці крові.
Призначення
Препарат застосовують при гострих і підгострих течіях вірусних та асоціативних захворювань, як самостійний препарат, а також у комплексній терапії. Для профілактики захворювань, пов'язаних з ослабленням імунітету, проходження тваринами критичних моментів вирощування (припинення годівлі, зміна корму, перевезення, переважування, вакцинація та ін).
Ефективний проти корона, рота, рео, параміксо, пікорна, парво, цирко, герпес та інших вірусів. Препарат застосовується як з профілактичною метою, так і для лікування різних захворювань, як самостійний лікарський засіб, так і в комплексній терапії з іншими препаратами, такими, як антибіотики або вітаміни, але не змішуючи з ними:
У комплексному лікуванні собак, кішок при гнійно-запальних захворюваннях (ранах, абсцесах і т. п.) для прискорення репаративних процесів, одужання тварин, активізації факторів природного захисту організму:
Препарат застосовують курчатам, ремонтному молодняку курей-несучок для підвищення загальної резистентності організму, активізації специфічної імунної відповіді на введення вакцин, ослаблення поствакцинальних ускладнень:
У комплексній терапії при лікуванні корів при гнійно-некротичних процесах шкіри, хірургічних ранах і абсцесах:
Новонародженим поросятам з метою попередження виникнення захворювань та для підвищення приросту молодняку.
Спосіб застосування
Застосовується у вигляді в/м, в/в ін'єкцій та випоювання для всіх видів тварин та птиці.
Велика рогата худоба.У профілактичних цілях препарат застосовують для запобігання захворювань різної етіології молодняку, збільшення схоронності і живої ваги тварин у наступних дозах: першу добу життя — 3 мл препарату в/м, але краще в/в. Десяту добу життя - 3-5 мл в/м або в/в. У 30 днів - 5 мл. У більш старшому віці препарат застосовують за 1-3 дні до критичного періоду (наприклад зняття з молочного годування) або до вакцинації, одноразово, у дозі 1-2 мл на 20 кг живої ваги в/в або в/м.
Для лікування тварин (інфекційний ринотрахеїт, парагрип, коронавірусна інфекція та ін.) препарат застосовують: молодняку в дозі 1 мл на 10 кг живої ваги протягом 3-5 днів в/м або в/в. При необхідності, через 1-2 тижні, курс можна повторити. Дорослим тваринам препарат призначають у дозі 1 мл на 20 кг живої ваги в/м або в/в.
Свині.Рекомендуються наступні профілактичні схеми:
1) у першу-третю добу життя поросяті одноразово вводиться 1 мл препарату в/м. На сьому-десяту добу — повтор. За два дні перед відбиранням ще 2 мл. Перші дві ін'єкції робляться одночасно (щоб не стресувати зайвий раз тварину) з препаратом заліза ― не змішуючи з ним. Така схема дає збільшення приростів: від 300 до 900 грам при відлученні від 1,5 до 3 кг в 3 місяці, від 5 до 10 кг у 6 місяців під час забою!!! Так само мінімум на 30% збільшується виживання поросят, поліпшується їх тонус, опірність хворобам і т. д.
2)Також препарат ефективний для подолання критичних періодів у житті тварин, наприклад на 20-50 день життя (природне погіршення якості коллострального імунітету, та не до кінця сформований власний імунітет). У цей період рекомендується застосовувати препарат одноразово в дозі 2 мл в/м з інтервалом у 7 днів.
Крім того, трифузол ефективний для зниження імуносупресорних властивостей вакцин, особливо таких, як КНС. В цьому випадку його вводять у дозі 1 мл на 10 кг маси для малюків і 1 мл на 20 кг маси для основного стада за 1-3 дні до вакцинації, разово.
Лікування хворих тварин.
Препарат застосовують при гострих і підгострих течіях хвороб різної етіології, але в першу чергу вірусних. Препарат дуже ефективний при лікуванні таких захворювань, як шкірно-нефротичний синдром викликаний цирковирусом. (Вся сучасна література стверджує, що захворювання не лікується!) Препарат застосовується в/м в дозі 1 мл на 10 кг живої ваги протягом 3-5 днів одночасно з антибіотиком широкого спектру дії (не змішуючи).
Собаки.Профілактика. 1 мл на 10 кг живої ваги в/м або в/в одноразово. Перед вакцинацією за 1-3 дні, разово.
Лікування. 1 мл на 10 кг живої ваги в/м або в/в протягом 3-5 днів.
Кішки.Профілактика. 1 мл на 10 кг живої ваги в/м або в/в одноразово. Перед вакцинацією за 1-3 дні, разово.
Лікування.1 мл на 10 кг живої ваги в/м або в/в протягом 3-5 днів.
Свійська (кури бройлери, несучка, качки, гуси, індики, перепели та ін.) і декоративна птиця (голуби, папуги, канарки).В якості профілактики вірусних захворювань, особливо у домашніх господарствах, де вакцинація не доцільна, а вплив польових штамів таких вірусів, як Ньюкасла, Марека або Гамборо дуже значний, рекомендується давати препарат у наступних дозах.
1) З першого по третій день життя у воду 1 мл препарату на 1 літр води. Не змішуючи з іншими препаратами, антибіотиками, вітамінами або підкислювачами). Після цього 7-10 днів перерва, і курс повторюється. (При застосуванні в перші дні життя інших препаратів ― антибіотиків або кокцидіостатиків, застосування трифузола можна змістити на 3, 5 або 7 день, але краще почати з нього. При цьому при профілактиці його часто застосовують замість антибіотика.)
2) Препарат рекомендований у дозі 1 мл на 1 літр води за один-три дні до вакцинації протягом одного чи двох днів.
3) Препарат рекомендований для зменшення впливу факторів стресу (перевезення, переважування, перехід з одного корму на інший). В цьому випадку препарат застосовують у дозі 1 мл на 1 літр води за день і в день події.
Лікування.
При гострих і підгострих станах, викликаних насамперед вірусними захворюваннями (особливо в тих випадках, коли антибіотики широкого спектру дії не допомагають), препарат дають у дозі 2 мл на 1 літр води протягом 3-5 днів (але не більше), не змішуючи його з іншими препаратами.
З профілактичною метою препарат застосовують для:
кращої стійкості організмів до вірусних хвороб в критичні періоди життя (припинення годівлі, вакцинація, перевезення тварини);
більш високого збереження молодняку (мінімум на 30%);
запобігання відставання в рості і розвитку;
збільшення приростів м'язової маси дорослих тварин (близько 10%).
Протипоказання
Не виявлено.
Побічна дія
Даних немає.
Передозування (симптоми, антидоти)
Даних не достатньо. Препарат практично не токсичний.
ЛД 50 становить 980 мг на 1 кг живої ваги. ЛД 100-5300 мг/кг! Тобто передозування в порівнянні із звичайною дозою - 1 мл на 10 кг повинна бути в 980 разів більше для ЛД 50 і 5300 разів більше для ЛД 100!!! Таким чином 10 кг поросяті потрібно ввести 1 літр препарату в/м, для того, що б він загинув з 50% часткою ймовірності або 5 літрів на 100%!
Форми не сумісності
Не змішувати з іншими препаратами, як при випоюванні, так і в одному шприці при ін'єкції.
Заходи безпеки
Не використаний препарат утилізують.
Упаковка
Скляні флакони 20, 50 і 100 мл, закупорені гумовими пробками та обкатані алюмінієвими ковпачками.
Спосіб зберігання
Сухе, захищене від світла місце. Від 4 до 25°С.
Термін зберігання
2 роки. Після розкриття флакона 30 днів.