Формалін 37%, 11кг(10л)
Формалін - 40%-ний водний розчин формальдегіду. Прозора безбарвна рідина зі своєрідним дратівливим запахом. Добре змішується з водою в усіх співвідношеннях. При зберіганні в прохолодному місці іноді каламутніє і утворює опади, розчиняються при нагріванні. Несумісний з окислювачами, фенолом, камфорою, ментолом, тимол. Зберігають у закупорених бутлях в темному місці при температурі не нижче 5-10 °С.
Діє дратівливо, прижигающе, антимикробно, противопаразитарно, дезодорирующе і подсушивающе. Вбиває не-спорообразующиеся і спорові форми мікробів, віруси і гриби. Згубно впливає на коростяних кліщів, мух та інших паразитів.
Застосовують для дезінфекції тваринницьких приміщень в водних розчинах, у газоподібному стані, у вигляді аерозолів як у чистому вигляді, так і в суміші з іншими засобами. Для дезінфекції приміщень при ящуре, хвороби Ауески, пастерелізі, бешисі свиней, пуллорозе-тифі птахів застосовують 1%-ний розчин формальдегіду, при інфекційному вагініті, паратифі свиней, чуму свиней, віспи овець, мыте коней - 2%-ний, при сибірці - 4%-ний розчин.
Формальдегід застосовують для дезінфекції закритих приміщень. Для цього в металеву або форфоровую посуд наливають 45 вагових частин 40%-ного формаліну) і 22 частини води, а потім додають 30 частин калію перманганату. Персонал залишає приміщення і закриває його. При взаємодії формаліну з калію перманганатом виникає реакція, що супроводжується високою температурою, у результаті чого формалін швидко закипає і випаровується. Для дезінфекції беруть 40-50 мл формаліну на 1 м3 приміщення при температурі 25-30 °С і експозиції 5-6 год. Після цього приміщення ретельно провітрюють.
У пароформаліновій камерах дезінфікують тверду тару (клітини, ящики) і спецодяг (брезент, мішковину, халати, комбінезони, фартухи). У камері створюють необхідну відносну вологість (65-70%) і температуру 60 °С, витрата формаліну 40-50 мл на 1 м3 при експозиції 1 год. Після закінчення дезінфекції для нейтралізації формаліну в камеру вводять половинне від формаліну кількість розчину аміаку (нашатирного спирту) і через 5 хв вміст камери вивантажують. Для дезінфекції приміщень може бути використаний в аерозольному стані формалін з розрахунку 20 мл (40%-ний) на 1 м3 при експозиції 5-6 ч. Для одночасної дезінфекції і дезінсекції беруть формалін з додаванням 5% хлорофосу. Для дезбарье-рів і дезматов застосовують лужний розчин формальдегіду, що містить 3% формальдегіду та 3% їдкого натру.
Для знезараження автотранспорту або іншої техніки в осередках ящуру застосовується 2%-ний розчин формальдегіду або аерозолі формальдегіду з розрахунку 60 мл 40%-ного розчину формальдегіду на 1 м3 приміщення при експозиції 30 хв. В якості противобродильного кошти формалін застосовують при тимпа-нді передшлунків, здутті шлунка у формі 1-2%-ного водного розчину. Формалін застосовують для консервування патолого-анатомічного матеріалу, вакцин і деяких сироваток.
Для дезінфекції приміщень кроликоферм використовують 1%-ний розчин формальдегіду, а також аерозолі з 36-40%-ного розчину формальдегіду з розрахунку 10 мл на 1 м3 приміщення при експозиції 6 год, після чого приміщення провітрюють і нейтралізують надлишок формальдегіду розчином аміаку.
Дози формаліну всередину: коням 10-20 мл; великій рогатій худобі 10-25 мл; дрібній рогатій худобі 1-5 мл; свиням 1-3 мл
Користувацькі характеристики | |
---|---|
Виробник | - |
- Ціна: 497 ₴